Description
Duke traps pro series 0550 os trap case of 12
Other Features: Case of 12 pro series 550 os ideal for coyote and fox steel construction heavy cast steel jaws pit pan system
$259.99
10 in stock
Duke traps pro series 0550 os trap case of 12
Other Features: Case of 12 pro series 550 os ideal for coyote and fox steel construction heavy cast steel jaws pit pan system
| Weight | 28.70 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.15 × 14.80 × 5.55 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Brand | Duke, Traps |
| Dimension | 14.80, 17.15, 5.55, X |
| Jaw Spread | 5.50" |
| MPN | 0550 |
| Offset Jaw | Y |
| Target Animal | Coyote, Fox |
| Types | Coil, Spring |
| UPC | 10011627005504 |
Reviews
There are no reviews yet.