Description
Duke traps #3 coil spring trap case of 12
Other Features: Case of 12 #3 cs traps ideal for bobcat, coyote, lynx , and beaver foot-hold restraining device
$203.99
8 in stock
Duke traps #3 coil spring trap case of 12
Other Features: Case of 12 #3 cs traps ideal for bobcat, coyote, lynx , and beaver foot-hold restraining device
| Weight | 25.10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.65 × 16.30 × 5.70 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Brand | Duke, Traps |
| Dimension | 16.30, 17.65, 5.70, X |
| Jaw Spread | 6.00" |
| MPN | 0500 |
| Offset Jaw | N |
| Size | #3 |
| Target Animal | Beaver, Bobcat, Coyote, Lynx |
| Types | Coil, Spring |
| UPC | 10011627005009 |
Reviews
There are no reviews yet.