Description
Duke traps #2 coil spring trap case of 12
Other Features: Case of 12 #2 cs traps ideal for bobcat, coyote, fox, lynx, and otter foot-hold restraining device
$191.99
2 in stock
Duke traps #2 coil spring trap case of 12
Other Features: Case of 12 #2 cs traps ideal for bobcat, coyote, fox, lynx, and otter foot-hold restraining device
| Weight | 17.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.10 × 12.30 × 5.30 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Brand | Duke, Traps |
| Dimension | 12.30, 17.10, 5.30, X |
| Jaw Spread | 5.50" |
| MPN | 0490 |
| Offset Jaw | N |
| Size | #2 |
| Target Animal | Bobcat, Coyote, Fox, Otter |
| Types | Coil, Spring |
| UPC | 10011627004903 |
Reviews
There are no reviews yet.