Description
This flash hider is used for YHM .30 Cal. LT/LTA suppressors. It retains the excellent flash hiding capabilities of the original Phantom
Features :
- Devices should be torqued to between 20 and 30 ft-lbs
$113.95
8 in stock
This flash hider is used for YHM .30 Cal. LT/LTA suppressors. It retains the excellent flash hiding capabilities of the original Phantom
Features :
| Weight | 0.31 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.00 × 3.15 × 1.75 cm |
| Brand | Co, Hill, Machine, Yankee |
| Caliber | 762NATO |
| Description | Aggressive/Toothed |
| Fit | 1/2X28 |
| Model | 7.62, Flash, Hiders, LT/LTA, Phantom, Q.D. |
| MPN | YHM-4302-28A |
| Subcategory | Devices, Muzzle |
| Types | Flash, Hider |
| UPC | 816701017007 |
Your cart is currently empty!
Notifications

Reviews
There are no reviews yet.