Description
Winchester usa 223 rem 55gr fmj 20rd 50bx/cs
$14.78
4676 in stock
Winchester usa 223 rem 55gr fmj 20rd 50bx/cs
| Weight | 0.56 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.10 × 2.35 × 1.00 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Boxes Per Case | 50.00 |
| Brand | Ammunition, Winchester |
| Bullet Type | Full, Jacketed, Metal |
| Bullet Weight In Grains | 55, Grains |
| Caliber | 223, Rem |
| Cartridges Per Box | 20.00 |
| Dimension | 1.00, 2.35, 4.10, X |
| MPN | USA223R1K |
| Reloadable | Y |
| UPC | 020892213111 |
Reviews
There are no reviews yet.