Description
Uncle henry knife next gen staglon 3″ folder clip blade
Other Features: Next gen staglon handle, satin blade finish, polished bolsters, ultra glide bearing for smooth opening
$27.99
9 in stock
Uncle henry knife next gen staglon 3″ folder clip blade
Other Features: Next gen staglon handle, satin blade finish, polished bolsters, ultra glide bearing for smooth opening
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.45 × 2.90 × 1.00 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Blade Length | 3" |
| Blade Material | Stainless, Steel |
| Brand | Henry, Uncle |
| Closed Length | 3.80 |
| Dimension | 1.00, 2.90, 9.45, X |
| Handle Color | Bone |
| Handle Material | Staglon |
| MPN | 1205106 |
| Number Of Blades | 1.00 |
| Open Length | 6.80 |
| UPC | 661120750765 |
| Weight | 3.70 |




Your cart is currently empty!
Notifications

Reviews
There are no reviews yet.