Description
TruGlo When Brightness Counts
Features :
- Fully-coated lenses
- Durable, scratch resistant, non-reflective matte finish
- “4” eye relief,
$89.99
15 in stock
TruGlo When Brightness Counts
Features :
| Weight | 1.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.50 × 6.00 × 1.50 cm |
| Accessories | Rings, Weaver-Style |
| Brand | TRUGLO |
| Finish/Color | Matte |
| Model | Tactical |
| Model2 | XTRM |
| MPN | TG-TG8504BT |
| Objective Lens | 32mm |
| Power | 4X |
| Reticle | Mil-Dot |
| Size | 1" |
| Subcategory | &, Magnified, Optics, Scopes |
| Types | Rifle, Scope |
| UPC | 788130012925 |
Reviews
There are no reviews yet.