Description
Streamlight manufactures tactical, weapon mount & safety rated LED flashlights, lanterns & headlamps for firefighters, industrial professionals, the military & the automotive industry.
Features :
- 500 Lumen tactical weaponlight
- Red Laser
$462.47
35 in stock
Streamlight manufactures tactical, weapon mount & safety rated LED flashlights, lanterns & headlamps for firefighters, industrial professionals, the military & the automotive industry.
Features :
| Weight | 0.38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.50 × 4.25 × 1.50 cm |
| Accessories | and, High, Low, Switch |
| Brand | Streamlight |
| Description | 500, Lumens |
| Finish/Color | Anodized |
| Fit | Picatinny |
| Model | Flex, TLR-8A |
| MPN | 69414 |
| Subcategory | Lights, Mounted |
| Types | Light, Tac, w/laser |
| UPC | 080926694149 |
Reviews
There are no reviews yet.