Description
30MM Medium Scope Ring with a Stainless Finish. Designed to fit a scope with a 30MM scope tube diameter and a 42 MM objective diameter. Sold individually.
Features :
- Genuine Ruger® Factory Accessory
- Stainless finish

$42.95
6 in stock
30MM Medium Scope Ring with a Stainless Finish. Designed to fit a scope with a 30MM scope tube diameter and a 42 MM objective diameter. Sold individually.
Features :
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.25 × 3.25 × 1.25 cm |
| Brand | Ruger |
| Description | Individually, Sold |
| Model | Standard |
| Model2 | 4K30 |
| MPN | 90285 |
| Size | 30mm, Medium |
| Subcategory | Rings |
| Types | Ring |
| UPC | 736676902859 |
Reviews
There are no reviews yet.