Description
Leupold scope vx-freedom 4-12×40 hunt plex
$349.99
Out of stock
Leupold scope vx-freedom 4-12×40 hunt plex
| Weight | 1.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.10 × 3.60 × 3.10 cm |
| Adj Parallax | N |
| Allow Direct Ship | YES |
| Brand | Leupold |
| Dimension | 14.10, 3.10, 3.60, X |
| Field Of View At 100 Yards | 21.5-10 |
| Finish | Black, Matte |
| Front Lens In Mm | 40.00 |
| Includes Rings | N |
| Length In Inches | 0.00 |
| Lens Caps Included | N |
| Locking Turrets | N |
| MPN | 185336 |
| Power | 4-12 |
| Side Parallex Adj | N |
| Target Turrets | N |
| Tube Diameter | 1" |
| Type Of Reticle | Hunt, Plex |
| Type Of Scope | Rifle |
| UPC | 030317041205 |
| Weight In Ounces | 0.00 |
Reviews
There are no reviews yet.