Description
Leupold scope vx-freedom 3-9×50 hunt-plex
$349.99
Out of stock
Leupold scope vx-freedom 3-9×50 hunt-plex
| Weight | 1.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.95 × 3.25 × 2.90 cm |
| Adj Parallax | N |
| Allow Direct Ship | YES |
| Brand | Leupold |
| Dimension | 13.95, 2.90, 3.25, X |
| Field Of View At 100 Yards | 33.1-13.6 |
| Finish | Black, Matte |
| Front Lens In Mm | 50.00 |
| Includes Rings | N |
| Length In Inches | 12.40 |
| Lens Caps Included | N |
| Locking Turrets | N |
| MPN | 181787 |
| Power | 3-9 |
| Side Parallex Adj | N |
| Target Turrets | N |
| Tube Diameter | 1" |
| Type Of Reticle | Hunt-plex |
| Type Of Scope | Rifle |
| UPC | 030317030773 |
| Weight In Ounces | 12.20 |
Reviews
There are no reviews yet.