Description
Leupold scope mark 5hd 7-35×56 m1c3 35mm ffp pr2 moa
$2,399.99
1 in stock
Leupold scope mark 5hd 7-35×56 m1c3 35mm ffp pr2 moa
| Weight | 3.10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.10 × 5.40 × 5.55 cm |
| Adj Parallax | N |
| Allow Direct Ship | YES |
| Brand | Leupold |
| Dimension | 18.10, 5.40, 5.55, X |
| Field Of View At 100 Yards | 14-4 |
| Finish | Black, Matte |
| Front Lens In Mm | 56.00 |
| Includes Rings | N |
| Length In Inches | 15.70 |
| Lens Caps Included | N |
| Locking Turrets | N |
| MPN | 180292 |
| Power | 7-35 |
| Side Parallex Adj | N |
| Target Turrets | N |
| Tube Diameter | 35mm |
| Type Of Reticle | Pr2-moa |
| Type Of Scope | Rifle |
| UPC | 030317027537 |
| Weight In Ounces | 30.00 |
Reviews
There are no reviews yet.