Description
Leupolds aluminum Rifleman mounts are an economical alternative to steel mounts, yet these rings and bases still provide the strength and accuracy you expect from Leupold.
Features :
- Affordable
- Aluminum construction
$19.99
17 in stock
Leupolds aluminum Rifleman mounts are an economical alternative to steel mounts, yet these rings and bases still provide the strength and accuracy you expect from Leupold.
Features :
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.50 × 4.75 × 1.00 cm |
| Brand | Leupold |
| Finish/Color | Matte |
| Fit | 3/8", Dovetail |
| Model | Rifleman |
| MPN | 57323 |
| Size | 1" |
| Subcategory | Rings |
| Types | Ring |
| UPC | 030317573232 |
Reviews
There are no reviews yet.