Description
Ka-bar ek commando double edge spear point 6.62″ w/sheath
Other Features: Made in usa, german steel, flat grind, double spear point ,1.12″ blade width
$154.04
Out of stock
Ka-bar ek commando double edge spear point 6.62″ w/sheath
Other Features: Made in usa, german steel, flat grind, double spear point ,1.12″ blade width
| Weight | 1.15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.70 × 3.20 × 2.40 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Blade Length | 6.5" |
| Blade Material | Carbon, Steel |
| Brand | KA-BAR, Knives |
| Closed Length | 0.00 |
| Dimension | 13.70, 2.40, 3.20, X |
| Handle Color | Black |
| Handle Material | Ultramid |
| MPN | EK44 |
| Number Of Blades | 1.00 |
| Open Length | 12.62 |
| UPC | 617717201448 |
| Weight | 0.65 |




Your cart is currently empty!
Notifications

Reviews
There are no reviews yet.