Description
Hogue k320a nitron 3.5″ auto folder tanto blade poly frm bl
Other Features: Black cerakote blade push button lock w/ man safety pocket clip lanyard hole
$179.95
Out of stock
Hogue k320a nitron 3.5″ auto folder tanto blade poly frm bl
Other Features: Black cerakote blade push button lock w/ man safety pocket clip lanyard hole
| Weight | 0.40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.55 × 2.80 × 1.35 cm |
| Allow Direct Ship | YES |
| Blade Length | 3.5" |
| Blade Material | Stainless, Steel |
| Brand | Hogue |
| Closed Length | 4.50 |
| Dimension | 1.35, 2.80, 6.55, X |
| Handle Color | Black |
| Handle Material | Polymer |
| MPN | 36320 |
| Number Of Blades | 1.00 |
| Open Length | 8.00 |
| UPC | 743108363201 |
| Weight | 4.18 |
Your cart is currently empty!
Notifications

Reviews
There are no reviews yet.