Description
Crkt foresight 3.53″ plain edge assisted open black/black
Other Features: Assisted opening, ball bearing pivot, stonewash black finish blade
$119.99
3 in stock
Crkt foresight 3.53″ plain edge assisted open black/black
Other Features: Assisted opening, ball bearing pivot, stonewash black finish blade
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.60 × 1.90 × 1.25 cm |
| Allow Direct Ship | NO |
| Blade Length | 3.5" |
| Blade Material | Stainless, Steel |
| Brand | CRKT, Knives |
| Closed Length | 5.19 |
| Dimension | 1.25, 1.90, 5.60, X |
| Handle Color | Black |
| Handle Material | Filled, Glass, Nylon |
| MPN | K221KKP |
| Number Of Blades | 1.00 |
| Open Length | 8.75 |
| UPC | 794023008241 |
| Weight | 6.20 |




Your cart is currently empty!
Notifications

Reviews
There are no reviews yet.