Description
BCM Low Profile Gas Block for AR15″ M16″ M4″ M4A1 for .625 barrels.
Features :
- For use on AR-15, M16, M4 and M4A1
- Phosphate finished machine steel
- Barrel ID honed after finish per USGI TDP
- Set screw mounting
$50.00
100 in stock
BCM Low Profile Gas Block for AR15″ M16″ M4″ M4A1 for .625 barrels.
Features :
| Weight | 0.19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.00 × 3.25 × 1.25 cm |
| Brand | Bravo, Company |
| Description | .625" |
| MPN | BCM-LGB-625 |
| Subcategory | Gun, Long, Parts |
| Types | Block, Gas |
| UPC | 855877004121 |
Reviews
There are no reviews yet.